Badanie słuchu online

Badanie słuchu online

Czy można zbadać słuch przez Internet?

Okazje się, że jak najbardziej, a takie badanie może być idealnym wstępem do profesjonalnych badań lekarskich. Czasem robimy takie badanie w ramach rozrywki, aby sprawdzić swój słuch, zupełnie nie podejrzewając uszkodzenia. Gdy okazuje się, że słyszymy gorzej niż się nam wydawało, jest to bodziec do wykonania dodatkowych badań i postawienia diagnozy. Badanie słuchu online opiera się o wirtualne testy, których zadaniem jest określenie wieku słuchu. Później możemy sprawdzić, czy zgadza się on z naszą metryką.

Do internetowego badania niezbędne są nam dobrej jakości słuchawki, które pozwolą na wyraźne słyszenie dźwięków, jakie będą emitowane w teście. Testy badania słuchu są różnorodne, czasem zaczynają się od krótkiego kwestionariusza, w jakim pojawiają się pytania, dotyczące tego, jak słyszymy w codziennych sytuacjach i czy miewamy jakieś problemy z odbieraniem dźwięków.

Po zakończonym teście możemy zapoznać się z wynikiem, w którym znajdują się również zalecenia, odnośnie ewentualnego pogłębienia badań.

Badanie słuchu w sieci jest bardzo wygodne, ale musimy pamiętać o tym, że są to jedynie testy poglądowe, dające informacje ogólne i nie należy zastępować nimi profesjonalnych badań w gabinecie lekarskim.